Vatrogasna karavana - Sava 2016

Vatrogasna karavana je manifestacija koju organizira Dobrovoljno vatrogasno društvo Dubrava u mjesecu kolovozu od 05.-07.08.2016. godine, rijekom Savom od Rugvice-Jasenovac-Davor cca 230 km atraktivnog vodeno – kopnenog adrenalinskog događaja.

CILJEVI PROGRAMA VATROGASNA KARAVANA SAVA 2016

• Okupljanje vatrogasaca
  • Edukativno-rekreacijsko-turistički-zabavni sadržaj uz rijeku Savu (interes vatrogasnih Društva).
  • Jačanje Dobrovoljnih vatrogasnih društva uz rijeku Savu (donacije vatrogasne opreme društvima prema potrebama i sl.).
  • Povezivanje vatrogasnih društva sa područja Republike Hrvatske uz rijeku Savu (interes vatrogasnih Društva).
  • Okupljanje i promocija tvrtki koje se bave proizvodnjom i zastupanjem vatrogasne opreme za zaštitu i spašavanje na području Republike Hrvatske (interes tvrtki).

ZADAĆE PROGRAMA

• Usmjeriti vatrogasce za samostalno i odgovorno obavljanje poslova i zadaća uz vodu i na vodi,
  • Razviti profesionalni stav i odgovornost vatrogasaca,
  • Osvježiti teoretska znanja i djelokrug rada vatrogasnih aktivnosti uz vodu i na vodi sukladno pozitivnim zakonskim propisima Republike Hrvatske,
  • Osvježiti i povezati prethodna znanja iz područja rukovanja čamcima, operativno-taktičkog postupanja prilikom provođenja spašavanja na vodi, u cjelinu za zakonito, profesionalno, stručno i kvalitetno postupanje u službi,
  • Unaprijediti rad vatrogasaca, te razviti nove metode u radu.

NAČINI OSTVARENJA

• Prijava na web stranicama ili pismenim putem.
  • Više informacija pravila, programa i savjete za siguran spust rijekom Savom.
  • Facebook i web stranica DVD-a Dubrava,
  • na slijedeće brojeve telefona, organizacijski tim DVD-a Dubrava:

00 385 98 229 698, Ivica Pavlaković, voditelj projekta

00 385 91 6930 501, Danijel Tabak, koordinator na vodi

00 385 98 9083 718, Darko Piškor, koordinator na kopnu

• mail adresa:

ipavlakovic@net.hr,

dubrava@vzgz.hr

• Pri dolasku na mjesto okupljanja, potrebno je organizatorima pokazati potvrdu rezervacije koju se dobije internetom.
  • Prije samog spusta slijedi edukacija, gdje je spust po karti, sigurnosne upute, zakonske obveze sudionika.
  • Spust u trajanju od 3 dana cca 232 km.
  • Spuštanje je dozvoljeno čamcima za spašavanje i registriranim plovilima.
  • Noćna plovidba nije dozvoljena iz sigurnosnih razloga.

Savjet za sudionike:

• Ponijeti rezervnu (topliju) odjeću, ručnik, majce kratkih rukava (bez cifa), napitak (voda za piće), te kupaći kostim, kremu sa zaštitnim faktorom, kapa (šilterice).
  • Neplivači se dodatno moraju javiti radi njihovog dodatnog osiguranja,
  • Prije starta obavezno moraju popuniti obrazac za sudjelovanje (krvna grupa),
  • Osobe sudionici spusta moraju biti punoljetne osobe.

Opća pravila za sudionike:

• Alkohol i staklena ambalaža u čamcu nije dopuštena, kao što ni gosti-sudionik pod utjecajem alkohola nisu primjereni za spust (o isključenju iz događaja odlučit će organizacijski tim),
  • Neadekvatna odjeća i obuća u plovilu nije dozvoljena,
  • Organizator ne odgovara za sigurnost putnika u slučaju neodgovornog ponašanja, a suprotno uputama organizatora.
  • Putnik- sudionik je odgovoran za uporabu sigurnosne opreme uz pažnju i pravilno rukovanje, te odgovara za eventualno nastalu štetu,
  • Spust se ne preporuča osobama narušenog zdravlja kao i osobama s vidnim invaliditetom.